WhatsApp Alışveriş Özelliği

WhatsApp’a Alışveriş Özelliği Geliyor

Bilim ve Teknoloji

Güncellemeler doğrultusunda Facebook, WhatsApp’a Alışveriş Özelliği ekliyor. WhatsApp’a Alışveriş Özelliği Geliyor

Facebook uzun zamandır sosyal platformlara eklediği alışveriş özellikleriyle, e-ticaret alanında önemli atılımlar yaptı. Instagram Mağazası ve Facebook Marketplace’in ardından WhatsApp da alışveriş özelliğine kavuşuyor.

WhatsApp Alışveriş özellliği yakın zamanda yayına alınması bekleniyor. Instagram Mağazası’nın Marketplace’e eklenme özelliği ise ADB’de bugünden itibaren açılıyor.

WhatsApp ve Instagram’a Eklenen Özellikler

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamalar ile uygulamalarına eklenen 3 güncellemeyi duyurdu. Güncellemeler kapsamında Alışveriş sekmesi hem WhatsApp’ta hem de Instagram’da yer alıyor.

Mark Zuckerberg, aynı zamanda Alışveriş Reklamları üzerinde çalışmaya başladıklarını da açıkladı. Bu güncellemelerin yanı sıra Zuckerberg, Instagram’da görsel arama özelliklerini de yayına almaya hazırlanıyor.

WhatsApp kullanıcıları ise her hangi bir şey satın almadan önce işletmeler ile yazışabilecek. Geçmişte oldukça uzun süren WhatsApp İşletme Hesabı oluşturma süreçleri bu güncelleme itibari ile birkaç dakikaya inecek. WhatsApp’a Alışveriş Özelliği Geliyor haberleri işletmeler için büyük önem taşıyor.

Alışveriş Reklamları ve Instagram Görsel Arama

Diğer dijital haberlerimiz için bizi takip etmeyi unutmayın.