Tatil yapmak için neden Küçükkumla’ya gitmeliyim?

Seyahat

Küçükkumla nasıldır?

Tatil diyince akla bir çoğumuzun deniz gelir. Öncelikle Küçükkumla’yı bu açıdan değerlendireceğim. Denizi temiz olmakla birlikte çok açılmamak şartı ile güvenli bir denizdir. Denize ulaşımı herkes için çok basit. Evinizden denize yürüyerek gitmenin mümkün olduğunu söyleyebilirim.

Denizi ise taş değil çoğunlukla kum bulundurur, kumsalı da deniz gibi temizdir. Gündüzleri dışarıda çok fazla insan göremezsiniz, yoğun değildir. Gece ise kalabalıktır, gece pazarları her köşe başında olan dondurmacıları ile meşhurdur, hepsinin dolup taştığını göreceksiniz. Hafta sonları Küçükkumla’nın daha yoğun olduğunu söylemeliyim, hafta içi daha sakindir. 

Alışveriş ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Her eve yakın mutlaka bir market görürsünüz. Yıllardır oraya tatil yapmak için giden biri olarak söylüyorum insanları oldukça sıcakkanlı ve yardımseverdir. Genç kesim hafa sonu fazlayken hafta içi orta yaşlı insanların daha yoğunlukta olduğunu gözlemledim.

Tabii ki hafta içi de gençler yok değil çoğu zaman görürsünüz fakat ben sakinliğini yaş grubundan aldığını düşünüyorum.Bence tatil yapmak için çok uygun bir yer, gündüzleri kafa dinleyip akşamları eğlenebileceğiniz,denizin,yazın keyfini rahatça çıkarabilceğiniz bir yerdi.

Bir önceki yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Sizde tatil yapmak istiyorsanız buradan siteye giriş yapabilirsiniz.

Comments are closed.