T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Tüm Tweetleri Sildi!

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Tüm Tweet’leri Sildi!

Haberler

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Tüm Tweetleri Sildi! Berat Albayrak Instagram üzerinden istifa ettiğini duyurdu, ardından Twitter hesabına erişilemedi. Bunun üzerine herkes emin olmak için T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Twitter Hesabına baktı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Twitter hesabındaki tüm tweetlerin kaldırılmış olduğunu ve yalnızca bir tane tweet kaldığını görünce insanlar şaşırdı.

Hesapların hacklendiğini yönünde iddialar var, dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous’un paylaşımı da iddiaları güçlendirir pozisyonda.


T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Twitter Hesabında Kalan Tek Tweet (Paylaşım)

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Tweet attığı herşeyi sildi!

https://twitter.com/HMBakanligi/status/1321744485672488960

Bu paylaşım dışında tüm paylaşımların silindiğini söyleyebiliriz.


Anonoymous Twitter Paylaşımı

Anonymous’un paylaştığı dikkat çeken türkçe paylaşım bu şekilde ve hacklenebileceği düşüncesi gündeme oturdu.


Anonymous Kimdir? Kimlerdir?

Anonymous çeşitli siyasi olayları, genellikle devlet teşkilatlarına ait sitelere saldırılar düzenleyerek protesto eden dünyaca ünlü hacktivist grubudur.

Kurucusu Aubrey Cottle’dir ve grubu 2003 yılında kurulmuştur.

Anonymous ilk olarak bir imageboard olan 4chan‘da 2008 yılında ortaya çıktı. Bu yıllarda “4chan” tüm kullanıcılarına anonim olma seçeneği sunarak içinde elliden fazla alt kategorilerle insanlara, herhangi bir isim, link ya da adres olmadan paylaşım yapma olanağı sunmaktaydı. 4chandüşünce özgürlüğünü ilk kurulduğunda desteklese sonradan hükümet baskısıyla bu politikasından vazgeçmiştir.

Şuan bilinen ise içerisinde her ülkeden birçok hacker’in bulunduğu bir hack grubu, bazıları ise gerçek Anonymous’un yıllar önce dağıldığını ve şuankilerin sadece anonim olarak paylaşım yaptığını söylemekte.


WikiLeaks’de Berat Albayrak’ın Amazon Alışveriş Detayları Paylaşıldı!

Berat Albayrak’ın Amerika Birleşik Devletleri’ne ait adresinden yaptığı Amazon alışveriş detayları WikiLeaks’e düştü.

Image

WikiLeaks Nedir?

Wikileaks, anonim kaynaklara dayanarak hassas belgeler yayınlayan ve kâr amacı gütmeyen uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. 2006-2016 arasındaki 10 yıllık süreçte 10 milyon belge yayınladığı belirtilen organizasyonun kurucusu ve yöneticisi Avustralyalı internet aktivisti Jullian Assange’dır. – Vikipedi

Güncel Haber paylaşımlarını takip etmek için bilgiliyorum.com.