Sokağa Çıkma Yasağı Geldi! Sokağa Çıkma Yasağı Hangi Günler?

Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğanın bilim kurulu toplantısının ardından canlı yayında “Haftasonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat 10-20 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.” dedi. Sokağa çıkma yasağı tam olarak kimleri kapsıyor haberin detaylarında.

Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Haftasonu cumartesi ve pazar günleri uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı 10:00 ile 20:00 saatleri hariç diğer saatlerde uygulanacak, bu ne demek oluyor haftasonu saat 10:00’a kadar sokağa çıkmak yasak, 10:00’dan 20:00 saatine kadar serbest yani çıkabiliyoruz, 20:00’dan sonra sokağa çıkma yasağı yeniden devam edecek. Haftasonunun sabah ve akşam saatleri sokağa çıkma yasağı ülkemiz genelinde uygulanacak.


Restoranlar ve Kafeler Kapanıyor Mu?

Alışveriş merkezleri, berberler, restoranlar 10:00 ile 20:00 arası açık kalacak. Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalmaya devam edecek. Restoranlar paket servisi yapmaya devam edecek. Tüm spor müsabakaları seyircisiz olacak. Şehirlerde cadde ve meydanlarda sigara içme yasağı da ülke genelinde devam edecek.

Okullar Kapanıyor Mu?

Okullar 2020 yıl sonuna kadar online olarak işlemeye devam edecek, 2021 yılında bu şekilde devam edip etmeyeceği ise Covid-19 (Corona) virüs’ünün gidişatına bağlı.

Güncel kalmak için haberlerimize göz atmayı ve bilgiliyorum.com’u takip etmeyi unutmayın.

Comments are closed.