Kuşadası tatil İçin uygun mudur?

Seyahat

Kuşadası tatil ilçesi, Aydın iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 71 kilometre uzaklıkta, Ege Bölgesi’nin denizle buluştuğu kıyı şeridinde yer almaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Milli Park’ın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır.

Kuşadasına 2020 yazında gitmiş birisi olarak deneyimlerimi okuyucularıma aktaracağım. Kuşadasında tatil yapmak gibi bir fikriniz varsa mutlaka bu yazıyı okumalısınız.

Asena Hotel | Etstur.com
Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı

Tatil nasıl başladı ?

Kuşadası otobüsünden indiğim andan tatil sonuna kadar olan deneylimlerime otogardan başlamak istiyorum, otogara indiğimizde akşam saatleri olduğu için bir hayli acıkmıştık, otogardaki esnaflar uygun fiyatlı güzel yiyecekler satıyor ve ilgi alaka gerçekten üst düzeydi burada her şey güzel başladı.

Kalacağımız eve geçmek için taksiye bindik ve gerçekten taksilerde işlerini düzgün yapan insanlardı, en azından bize öyle taksiciler denk geldi.

Kalacağımız ev demişken otel mi yoksa ev kiralama mı derseniz size anlatacaklarımdan sonra kararınızı çok kolay vereceksiniz.

Eve girdik ve oldukça tozlu, kirliydi uzun süre kullanılmadığı belliydi. Eşyalarımızı bırakıp ufak bir temizlik yaptık, yemek yemek için tabak, barkdak, tencere vs baktık ve hepsi çok kirliydi detarjan alıp yıkamak zorunda kaldık.

Martı Beach Hotel | Etstur.com
Kuşadası Tatil

Tatilden memnun kaldık mı ?

Evin manzarası, konumu, içi çok güzeldi kliması da vardı ve sıcaktan yana bir sorunumuz olmadı.

Günlüğüne 250tl vermiştik ve gittiğimizde birçok otel bu fiyata sabah kahvaltılı oda veriyor.

Kadınlar denizi plajına sıfır bir otel vardı ve onun fiyatı da yanlış hatırlamıyorsam günlük 300tl idi, ev kiralayıp eziyet çekmeye değiyor mu bilmiyorum karar sizin, biz birazcık pişman olduk ama evin rahatlığı bir başka tabi kimlerle tatile gittiğinize bağlı birazda.

Aydın Otelleri - Herşey Dahil Aydın Otel Fiyatları | Tatil.com
Kuşadası Oteller

Tatilde yaşanılan olumsuzluklar

Tatilde yaşadığımız talihsiz olaydan da bahsetmek istiyorum, tatilimizin 2 günü tamamen susuz geçti, belediyeyi defalarca aramamıza rağmen bir sonuç alamadık depolar doluyor gelir vs diye diye 2 gün bekletildik tatilin bir kısmı gitti. Yorumlara vs bakarsanız belediye hakkında olumsuz birçok yorum olduğunu görürsünüz.

Gözümüzden kaçmayan bir detay daha var denize sıfır olan otel ve ön sokaklar sularını gayet alıyordu ilk onlara gidiyor sanırım bu da otel mi ev mi sorusuna cevap niteliğinde olabilir.

İstanbul'da Denize Girilecek Yerler (2020) | obilet.com - Blog

Denizi güzel mi ?

Kadınlar Denizi Plajında deniz çok güzeldi baya eğlendik balıklarla beraber yüzüyorsunuz ve çok güzel bir deneyimdi.

Deniz kıyısındaki işletmeler çok güzel ve ışıl ışıl gece saatlerine kadar canlı güzel yerlerdi.

Kuşadası otel rezarvasyonu yapmak için tıklayabilirsiniz.

Diğer seyahat günlüklerimizi okumak için Seyahat kategorisine göz atabilirsiniz.