İnternetten Para Kazanma Yolları - Bilgiliyorum.com

İnternetten Dolarla Para Kazanmanın Yolları

Bilim ve Teknoloji

İnternetten dolarla para kazanmanın yolları çoğu insan tarafından merak ediliyor, günümüzde doların kuru artmasıyla insanlar internetin kazançlı yollarını araştırıyor. Tüm dünyaya satış yapabileceğiniz siteleri ve nasıl yapabileceğinizi bu yazımızda anlatıyor olacağız.

Kolay para kazanma yollarını da merak ediyor olabilirsiniz ama emek olmadan tabii ki internette de kolay para kazanılması çok mümkün değil.

Bizim önerimiz tüm dünyaya satış yaparak para kazanmanız olacaktır çünkü dolarla kur yüksekliği nedeniyle türk lirası olarak kazanacağınız paranın 8-9 katını kazanma fırsatınız olacak.

İnternetten Dolarla Para Kazanmanın Yolları - Bilgiliyorum.com

Fiverr Sitesinden Para Kazanma

Yeteneğinize göre burada verebileceğiniz hizmetin sınırı yok. Resim, tasarım, video da yapıp satabilirsiniz, çeviri de yapabilirsiniz, müziğinizi de satabilirsiniz. Yapılabilecek iş portföyü çok geniş, hangi işte başarınız, yatkınlığınız varsa onu yapabilirsiniz. Eğer bu işte iyiyim diyorsanız direkt Fiverr sitesine ücretsiz kayıt olarak dolarla satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Hiçbir yeteneğiniz yoksa ücretli / ücretsiz çeşitli yazılımları kullanarak yine insanlara hizmet verebilirsiniz. Emin olun “buna para verilir mi?” dediğiniz birçok şeye insanlar para veriyor.

Bu tarz yerlerde iş yapmak için efsane İngilizce bilmenize gerek yok. İlk başlarda Google Translate çok rahat işinizi görür. Zaten hep aynı şeyleri konuşacağınız için bir süre sonra translate’e de ihtiyacınız kalmayacak, hem para kazanacaksınız hem de İngilizceniz gelişecek.


İnternetten Dolarla Para Kazanmanın Yolları - Bilgiliyorum.com

Upwork Sitesinden Para Kazanma

Fiverr’da siz 5-20 dolarlık ilanınızı açıyorsunuz insanlar satın alıyor. Upwork‘te ise işverenler belli bir iş için ilan açıyor, siz o işi yapmak için başvuruyorsunuz. Burada daha uzun vadeli ve yüksek bütçeli işler oluyor. Başta ufak kazançlar getirse de referansınız arttıkça yüksek bütçeli işler alarak kazancınızı arttırabilirsiniz.

Mesela yazılan İngilizce kitapları kontrol edecek editör ilanı bile bu sitede yer alabiliyor. ABD, İngiltere dışında Hindistan, Yunanistan’dan bile işverenler oluyor.


İnternetten Dolarla Para Kazanmanın Yolları - Bilgiliyorum.com

Freelancer Sitesinden Para Kazanma

Upwork ve Fiverr gibi freelance işler alabileceğiniz bir site. Freelancer sitesinde Logo tasarımından 3D modellemeye, uygulama yaptırmadan veri girişine çeşitli işler mevcut yine. Bu sitelerdeki işleri biraz gezmenizi tavsiye ederim.

Şu ana kadar bir alana yoğunlaşmadıysanız bu sayede kendinize bir alan seçip önce o işi öğrenip sonra iş yapmaya başlayabilirsiniz. Buralarda yapılan neredeyse her işi öğrenebileceğiniz onlarca kaynak var internette bunlardan yararlanabilirsiniz. Bu işleri öğrenebileceğiniz kaynakları listelediğimiz yazımızı sitemizde bulabilirsiniz.


ETSY ile dolar kazanma - Bilgiliyorum.com

Etsy Sitesinden Para Kazanma

Özellikle el işi üretimlerinizi satabileceğiniz bir site. Takı yapıyor olabilirsiniz, örgü yapıyor olabilirsiniz bunları Etsy üzerinden satabilirsiniz. Yine elinizden çıkan her işin bir alıcısı oluyor. Bir tanıdığım öğretmenliğin yanısıra boyadığı taşları ABD’ye satıyor. Bu şekilde sizlerde devam ettirdiğiniz mesleklerin yanısıra el işi üretimlerinizi bu siteden tüm dünyaya satabilirsiniz.


İnternetten Dolarla Para Kazanmanın Yolları - Bilgiliyorum.com

Udemy Sitesinden Para Kazanma

İnternetten dolarla para kazanmanın yolları diyince akıllarak gelen bir diğer site de Udemy. Uzmanı olduğunuz bir alanda eğitim hazırlayıp Udemy üzerinden satabilirsiniz. Pazarlamadan fotoğrafçılığa bir çok alanda eğitim yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Çok teknik bir konu da olabilir, çok genel de. Yine sadece Türkçe yaparsanız çok kazandırmaz ama burada karar sizin emek verdiğiniz sürece bu siteden de kazanç sağlayabilirsiniz. İngilizceniz yetiyorsa İngilizce hazırlamanız tatmin edici kazanç sağlar.


Fotoğraf çekerek internette para kazanma - Bilgiliyorum.com

iStockPhoto Sitesinden Para Kazanma

Fotoğraf ve video çekmeyi seviyorsanız bunları iStockPhoto üzerinden satabilirsiniz. Haberlerde, web sitelerinde, reklamlarda gördüğümüz hazır görseller bu şekilde bulunuyor ve buradan satın alınıyor. Bu konuda fotoğraf çekip sattıkça deneyim kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken çektiğiniz güzel iç-dış fotoğrafları, haber niteliği taşıyacak fotoğrafları siteye yüklemek.

Kendinizi geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek için sitemizi takip edebilirsiniz.