Ulaştırma ve Altyapı Bakanı 56GB İnternet

İnternet Hızı 56GB Olacak!

Haberler

Karaismailoğlu, internet hızının 2021 yılında fırlatılacak Türksat 5B uydusuyla birlikte 56GB‘a çıkacağını söyledi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun internet hızı 56gb olacak sözleri sosyal medyada gündem oldu.


56GB İnternet Olacak! | Bakan Karaismailoğlu

“Altyapı yatırımlarına devam ediyoruz, internet hızı 56GB olacak”

Deprem gibi afetlerde yaşanan iletişim sorunları ve çözümlerine yönelik soruya karşılık Karaismailoğlu, bu konuda denetleyici ve düzenleyici kurum olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile GSM şirketleriyle sürekli iletişim halinde çalıştıklarını söyledi.

Karaismailoğlu, bu konuya yönelik yatırımların sürdüğüne dikkati çekerek şunları kaydetti:

“İnternet hızı 56GB olacak, uzayda teknolojimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”

“Bu GSM altyapısıyla da ilgili ama vatandaşlarımızın bu tür afet durumlarında internet altyapısıyla da haberleşme imkanı var, onları buna yönlendirmeye çalışıyoruz. Trafiği dağıtmak için farklı alternatiflere yönelmek gerekiyor. Deprem gibi anlarda, anında mobil baz istasyonları ileterek oradaki sıkıntıyı çözüyoruz. Zaten dünyada güçlü olan bir iletişim altyapımız var, onu daha güçlendirmek için gerek uydular gerek altyapı yatırımları olsun hepsine devam ediyoruz. Değişen, gelişen haberleşme altyapısı dijitalleşen dünyada bu yatırımları da bir taraftan yapıyoruz.”

Bakan Karaismailoğlu, GSM operatörleriyle yapılan toplantıya ilişkin soruya, “Dünyadaki yeni gelişmeler, onların hazırlıkları, bizim hazırlıklarımız, onlara verdiğimiz görevler konusunda neler yaptıkları, 4,5G’nin geleceği, 5G ile ilgili dünyada neler oluyor, bunların hepsini konuşup istişare ediyoruz. Belli periyotlarla bir araya gelerek değerlendirmelerimizi yapıyoruz.” yanıtını verdi.


Güncel haberleri bilgiliyorum.com’dan takip edebilirsin.