Cildiniz Nefes Alsın

Sağlık

Cildiniz nefes alsın çünkü cildimiz gün içi koşuşturmaları, makyaj, stres, yorgunluk gibi faktörler ile nefes alamaz hale gelir. Nefes alamayan cildin sağlıklı, canlı, pürüzsüz ve genç yapısı ortadan kaybolur. Bu yapıyı kaybeden bir cilt, cilt sorunları ile karşı karşıya gelmektedir. Peki cildimizin nefes almasını nasıl sağlarız? Neler yapmamız gerekir?

Cildin nefes almasını sağlayan ilk şart sabah ve akşam cildi temizlemektir. Gün içinde makyaj yaptıysanız eğer temizlemeden sakın uyumayın. Tabii ki gün içinde makyaj yapmadığınız cildinizi temizlemeyeceğiniz anlamına gelmemektedir. Her iki durumda da cildinizi temizlemeniz gerekir. Cilt yapınıza uygun olarak seçtiğiniz bir yüz temizleme jeli, ve tonik ile bu işlemi halledebilirsiniz.

Yüz temizlemek için sabun kullanıyor olabilirsiniz fakat cildinizi sabun yeteri kadar temizlememektedir. Yine de sabunu tercih ediyorum diyorsanız pH değeri 5-6 aralığında olmasına dikkat ediniz.

Belirli aralıklar ile peeling yaparak cildinizin ölü derilerden kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Kahve telvesi peeling yapmak için en bilindik doğal seçeneklerden biridir. Diğer peeling yöntemlerinden bazıları da kille, karbonatla veya aloe vera yağı ile yapılmış olanlardır. Zeytinyağı ve şekeri karıştırarak peeling yapmakta cildinizde etkili sonuçlar bırakacaktır.

Haftada bir kez cildinize maske uygulayarak cildinizi yenileyebilir ve nefes almasına yardımcı olabilirsiniz. Maske seçimlerinizde doğal olandan yana kullanmanızı tavsiye ederim, sağlığınız açısından önemlidir.

Yanak bölgesine, göz çevrenize ve göz kapaklarınıza ardından kaş ve alın bölgenize nazik bir şekilde masaj yapmak cildinizi rahatlatacak ve dinlendirecektir. Cilde masaj yapmak aynı zamanda kırışıklıklardan kurtulmanızda ve genç görünmenizde yardım sağlayacaktır. Görselde görünen hareketler ile yüz masajınızı yapabilirsiniz. Sağlıklı bir yüz için cildiniz nefes alsın.