Biz Böyleyiz- Netflix

Biz Böyleyiz film incelemesi ! (Netflix)

Dizi / Film

Biz Böyleyiz Film Özeti ve Detayı

Biz Böyleyiz, yıllar sonra yeniden bir araya gelen bir arkadaş grubunun hikayesini konu ediyor. Çocukluk ve gençlik dönemlerini birlikte geçiren bir grup arkadaş, yetişlinliğe geçmeleriyle birlikte farklı yönlere savrulur. Nezihe’nin ellerinde büyüyen grup, hayatta en değer verdikleri kişi olan Nezihe’nin rahatsızlandığını öğrendiklerinde büyük bir üzüntüye kapılırlar. Bu süreçte Nezihe’nin yanında olmak isteyen ekip, İstanbul’dan Nezihe’nin İzmir’deki evine gider. Birbirlerinden tamamen farklı karakterlere sahip olan arkadaşlar, bu vesileyle birkaç günlüğüne bir arada kalmak zorunda kalır. Bu süreç, sürpriz gelişmelerin ve geçmişe yönelik hesaplaşmaların yaşanmasına neden olur.

Biz Böyleyiz filmi sinemada 226.127 gişe yapmış bir türk filmidir.

Biz Böyleyiz filmi oyuncuları kimdir? Biz Böyleyiz filmi konusu ...

Biz Böyleyiz – Yazar Yorumu

Filmi oldukça eleştirenler olmuş ve birçoğu da sinema salonlarında izlemişler, ben filmi dün gece (18.06.2020) netflix’te izledim ve hikayesiyle olsun oyuncularıyla olsun beni aldı götürdü uzaklara, hayal ettirdi. Şimdi spoiler vermeden bir inceleme yapmamız gerekirse oyuncu kadrosu gerçekten çok iyidi ve oyunculuk performanslarını çok güzel yansıtmışlardı. Bana göre hikayenin içerisine izleyiciyi dahil eden ve sürükleyen bir yapısı var eğer arkadaşlık ve arkadaşlarla birlikte olma, eğlenme fikrine olumlu bakıyorsanız bu film benim gibi sizi de etklieyecektir. Arkadaşlarınızla izleyebileceğiniz bir film arıyorsanız bu sizin aradığınız film olabilir.

Filmi izlerken bazı yerler güldürdü, bazı yerler tüyleri diken diken yaptı, tabi ki nereler olduğunu söylemicem 🙂 vakit geçirmek istiyorsanız bir filmle izlemeye değer olduğunu düşünüyorum.

Gelelim beyazperde yorumlarına, izleyenlerin yarısı kadroda etkilenip sinemaya gittiklerini söylüyor, evet kadro güzel ama oyuncuları süzmek için gidiyorsanız tabi ki filme odaklanamayacaksınız ve sadece hayranı olduğunuz karakteri arayacaksınız filmin her dakikasında. Ben oyuncuların isimlerini duysam da çok fazla hakim değilim bazıları hariç hangisi kimdir bilmiyorum bu yüzden sadece filme odaklandım ve beni tatmin etti.

Crashing Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Crashing

Biz Böyleyiz – Diğer

Film’i Crashing isimli yabancı bir filme benzetenler olmuş, bazı sahneleri bile oradan alınmış deniyor fakat izlemediğim için yorum yapmıyıcam bu kısıma. Eğer bir netflix hesabınız var ise iki filmi de netflix üzerinden izleyebilirsiniz, kararını siz verin ve yorumlarınızı sitemize eklemeyi unutmayın..

Yazar Puanı