Bilinçaltınızın Anahtarı

Psikoloji ve İlişkiler

Bilinçaltı bize neyi ifade eder? Bilinçaltı dediğimiz şey nedir? Genel bir tanım yapacak olursak eğer bilinçaltı, duygularımızı ve düşüncelerimizi sakladığımız sonsuzluktur. Bilinçaltı bir nevi depolama alanımızdır. Gün içinde gördüğümüz, duyduğumuz, düşündüğümüz herhangi bir şey biz farkında olmadan bilinçaltımıza işlenir.

Çoğu insan bilinçaltını yüzleşmek istemediği korkuları ve endişeleri olarak görür. Bu durum sizin hangi açıdan baktığınıza göre değişmektedir ve bilinçaltınızı değiştirmek sizin elinizde.

Bilinçaltımız iyi ya da kötü düşündüğümüz, istediğimiz durumlardan etkilenir ve bunu gerçekleştirmeye başlar. Yani neye inanırsanız onu yaşarsınız. Bu duruma örnek vermek gerecek olursa eğer 70’li yıllarda bir adam kendinde bazı belirtiler görerek hastaneye gider. Doktor karaciğer kanserine yakalandığını ve yalnızca birkaç ay ömrü kaldığını söylemektedir. Adam cidden birkaç ay içerisinde hayatını kaybeder fakat adam öldükten sonra yanlış teşhis konulduğu anlaşılmıştır. Kısacası adam kendini kansere inandırdığı için hayatını kaybetmiştir.

Bilinçaltınızı keşfedin, gücünü hissedin ve ne yaşamak istediğinize kendiniz karar verin. Bilinçaltınızın anahtarı sizsiniz 🙂

Bir önceki yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.