10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü - Bilgiliyorum.com

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Resmi Tatil mi?

Haberler

10 Kasım Atatürk’ü Anma günü hepimizin bildiği gibi Ulu Önder Atatürk, 10 Kasım 1938’de aramızdan ayrıldığı için her yıl anılır. Geride bıraktığı eserleriyle milletimizin kalbinde sonsuza dek hiç bitmeyecek bir sevgiye imza atmış bu nedenle de günümüze dek yaşatılmış ve ebediyete kadar da bu milletin kalbinde yaşayacaktır.

Atamızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman ve her türlü durumda sahip çıkacağımıza söz vererek, onu her ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz, Atatürk’ün şu sözleriyle bugünün anlam ve önemini vurguluyoruz; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”


10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü - Bilgiliyorum.com

10 Kasım Atatürk’ü Anma günü resmi tatil mi? Bu sene 10 Kasım 2020 hangi güne denk geliyor, okullar tatil olacak mı?

10 Kasım resmi tatil mi? Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 82.ölüm yıldönümünün yaklaşmasıyla araştırılıyor. Çalışan insanların ve özellikle öğrencilerin araştırma konusu haline gelmiştir.


10 Kasım Resmi Tatil Mi?

10 Kasım bu sene Salı gününe denk geliyor. 1938 yılından itibaren 10 Kasım günü saat 9’u 5 geçe aramızdan ayrılan Atatürk o gün çeşitli etkinliklerle anılır. 10 Kasım resmi tatil sayılmamaktadır.

Güncel Haberler için bilgiliyorum.com’u takip etmeyi unutmayın.